Naše služby

Spolupráce s organizacemi

A. SPOLUPRÁCE S KULTUROU

V rámci integrace našich klientů se snažíme využívat poměrně bohaté a pestré nabídky služeb jiných kulturních institucí. Přispíváme tak k naplnění plnohodnotného života našich klientů.

V průběhu let jsme navázali bližší spolupráci s Knihovnou města Olomouce, kde pro nás připravují zajímavé přednášky a kam si s některými klienty chodíme půjčovat či prohlížet knihy.

Každý rok přijmeme pozvání do Divadla hudby na představení divadelníka, hudebníka, loutkáře a komedianta Víti Marčíka, který už si nás pamatuje a srdečně se k nám hlásí.

S některými klienty si poměrně pravidelně zpestřujeme večery návštěvou divadelních představení malých olomouckých divadel. Chodíme na představení Divadla Na cucky a Divadla Tramtarie. Zrovna tak rádi zavítáme do kina Metropol, třeba na Aloise Nebela.

Naší pozornosti pak neunikne zajímavá výstava v Muzeu umění, kdy jsme se naposledy byli podívat na velkou výstavu Františka Skály. Do Muzea umění chodíme i na animační programy.
https://www.olmuart.cz/MMU/NOVINKY/aktuality/fotogalerie-od-tiziana-po-warhola-animace-topolany/

 Rádi bychom pracovníkům výše uvedených institucí poděkovali za vstřícný, přátelský přístup.

Samotní uživatelé pak s pracovníky DC 90 nacvičují taneční a divadelní představení, která pak jsou již tradiční součástí Zahradních slavností, které se konají v červnu v DC 90. Příležitostně se nám daří představit „naše umění“ i jinde. Pomyslným vrcholem těchto snah byla výstava fotografií ze života našich klientů, nazvaná „Ti krásní“, která se konala v Divadle Tramtarie. Při této příležitosti jsme divákům, kteří se do divadelního sálu tak tak že vešli, zahráli divadelní představení „Malý princ“.

Klienti jsou za svoje snahy odměněni potleskem a jedinečným pocitem, že sami mohli obohatit své blízké jedinečným zážitkem.

B. SPOLUPRÁCE S OBČANSKÝMI SDRUŽENÍMI

Abychom řádně naplňovali naše poslání, potřebujeme podporu a pomoc takových institucí, jako je právě JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum.

Po uzavření smlouvy v roce 2011 v oblasti dobrovolnické služby jsme zaznamenali zkvalitnění systému poskytované služby. Vzhledem k financování sociální služby si nemůžeme dovolit zaměstnávat více pracovníků, proto je pro nás dobrovolnická služba velmi důležitá. Prostřednictvím dobrovolnické služby se k nám dostávají dobrovolníci, kteří mají chuť pomáhat a podporovat lidi s postižením, čehož si velmi vážíme. Tuto službu si pochvalují i naši klienti, kteří oceňují hlavně to, že si s nimi dobrovolník popovídá a zúčastní se některých společenských a volnočasových aktivit v rámci služby.

Dalším pozitivním faktorem je i řešení určitých problémů, se kterými se v rámci naší služby setkáváme, zejména v oblasti volnočasových aktivit a jejich financování. Děkujeme, že zástupci JIKY jsou ochotni v těchto věcech nejen naslouchat, ale i jednat. Proto ještě jednou děkujeme za poskytnutí finančních prostředků, které umožnily našim klientům navštěvovat instituce nabízející volnočasové aktivity např. návštěvy plaveckého bazénu. Plavání je jednou z aktivit, která posiluje fyzickou i psychickou stránku těla a také pozitivně působí v oblasti socializace, což je jedna z priorit naší služby. A co je důležité, díky plavání se našim klientům nejednou podařilo vyhrát olympiádu, která je určena pro lidi s postižením.

V souvislosti s pomáháním druhým se angažují i naši klienti. V rámci mikulášské akce, kterou pořádala JIKA, vyrobili naši klienti několik drobných keramických výtvorů, které byly s radostí zaslány seniorům. 

Naši partneři

   


Olomoucký kraj
 
STATUTÁRNÍ MĚSTO OLOMOUC
 
https://www.vdv.cz/admin/ww_files/File/Logo%20VDV%20(5cm).jpg  

 

Konto pomoci

Číslo účtu: 35-1804177359/0800

Česká Spořitelna

Navštivte nás na facebooku

Staňte se našimi fanoušky
a podpořte nás, děkujeme.

Kontaktní informace

DC 90 o.s.
(Dětské centrum 1990)
Nedbalova 36
779 00 Olomouc - Topolany

tel.: 585 411 104

Všechna práva vyhrazena 2011 (c) dc90.cz | design a kód makromedia.cz | individuální webhosting imao

Orange webdesign Dobříš