Naše služby

Taneční soubor Denc

Vedle divadelní činnosti s Divadlem LOPOTA se věnujeme tanci. Taneční choreografie vymýšlí a s uživateli nacvičuje pracovnice denního stacionáře Simona Trojáková. Jako poloprofesionální tanečníce v řadě souborech k tomu má nejlepší předpoklady a k tanci má velmi kladný vztah. Nutno říci, že v průběhu šesti let, během nichž se tanci s uživateli věnuje, záskávají taneční choreografie na stále vyšší kvalitě.

Obecně lze jednotlivé taneční choreografie rozdělit do tří typů. Prvním jsou choroegrafie pro skupinu tanečnic, děvčat. Tanečnice si vyzkoušeli tančit s různými tanečními rekvizitami, s šátky či s vějíři. Druhým typem je párový tanec a nakonec třetím je tanec skupinový. Do skupinové choreografie jsou mnohdy zapojeni takřka všichni uživatelé služeb denního stacionáře, tedy i ti, kteří nemají schopnosti, dovednosti či nadání pro tance komornějšího obsazení s náročnější choreografií.   

Tanec jako výrazový prostředek má nesporně kladný vliv na fyzické i psychycké zdraví, na koordinaci těla i paměť, na samotnou orientaci v prostoru.  

O pozitivních účincích, ale také o náročnosti nazkoušení taneční choreografie se mohli přesvědčit samotní pracovníci denního stacionáře s nimiž v rámci recese i teambuildingu Simona Trojáková nazkoušela dvě taneční choreografie při příležitosti Zahradní slavnosti v DC 90. 

Taneční vystoupení uživatelů bývají tradiční součástí Zahradních slavností v DC 90, na dvou akcích Předvánoční, s tancem jsme vystupovali i na akci SAKUMPRÁSK v olomoucké secesní vile Primavesi.

Naši partneři

   


Olomoucký kraj
 
STATUTÁRNÍ MĚSTO OLOMOUC
 
http://www.vdv.cz/admin/ww_files/File/Logo%20VDV%20(5cm).jpg  

 

Konto pomoci

Číslo účtu: 35-1804177359/0800

Česká Spořitelna

Navštivte nás na facebooku

Staňte se našimi fanoušky
a podpořte nás, děkujeme.

Kontaktní informace

DC 90 o.s.
(Dětské centrum 1990)
Nedbalova 36
779 00 Olomouc - Topolany

tel.: 585 411 104

Všechna práva vyhrazena 2011 (c) dc90.cz | design a kód makromedia.cz

Orange webdesign Dobříš