Naše služby

Hrajeme divadlo a tančíme v roce 2017

Divadelní soubor pod vedením Mgr. Jiřího Přivřela v roce 2017 nazkoušel dvě inscenace („Mr. Myself, těší mne“ a „A přece zázrak chtít“). Do nového roku 2017 na divadelní prkna vkročil i pod novým názvem Divadlo LOPOTA, který mimo jiné odkazuje na místo, obec Topolany, kde denní stacionář sídlí. Potřeba mít vlastní název, jméno divadelního souboru, byla dána tím, že jsme se s divadlem začali prezentovat, častěji než dříve.

V prvních měsících roku 2017 Divadlo LOPOTA uvedlo třikrát svoji inscenaci „Andělských křídel šumění“, která vznikla na konci roku 2016. Poprvé tak bylo v Muzeu umění (fotoalbum na fb), právě při příležitosti krásné výstavy „Šumění andělských křídel“, která byla volnou inspirací ke vzniku samotné inscenace. Inscenace poté byla uvedena v Galerii Biblio při Vědecké knihovně a v zámecké galerii zámku v Konici (fotoalbum na fb). Vždy se tak stalo při příležitosti vernisáží výstav poesie a fotografií Jiřího Přivřela, který Divadlo LOPOTA vede.

Na jaře Divadlo LOPOTA také navázalo dvě úzké spolupráce, z nichž se do budoucna stane milá tradice. Na Literární kavárně studentů Střední pedagogické školy v Přerově a na festivalu Divadelní Flora Olomouc divadlo uvedlo komediální roadmovie „Doma je doma“.

V červnu na Zahradní slavnosti Divadlo LOPOTA uvedlo v premiéře novou inscenaci „Mr. Myself, těší mne…“, která je inspirována životem a dílem Josefa Čapka. S touto inscenací Divadlo vystoupilo dvakrát v září v rámci Dnů evropského dědictví v Muzeu umění (fotoalbum na fb), přímo v expozici s Čapkovými obrazy.

V závěru roku Divadlo LOPOTA uvedlo poetickou inscenaci „A přece zázrak chtít“ na akci Předvánoční II. v Divadle hudby. Inscenace byla inspirována legendární divadelní hrou Petera Handkeho „Spílání publiku“, v textu byly zakomponovány verše Radka Malého, Vladimíra Holana i Jiřího Přivřela, který je autorem divadelní hry. Divadlo LOPOTA také poprvé spolupracovalo s živou hudbou, o kterou se postaral kytarista a skladatel Roman Vičík.

Nezaháleli ani tanečníci. I ti si vetkli nový název, Taneční soubor DENC. Skupinovou, párovou i dívčí taneční choreografii připravili na červnovou Zahradní slavnost. Vedoucí souboru, Simona Trojáková, připravila při příležitosti Zahradní slavnosti i taneční choreografii s pracovníky denního stacionáře. 

Čtyři nové taneční choreografie pak soubor prezentoval na akci Předvánoční II v Divadle hudby. Ve dvou choreografiích spojili své síly a talent s profesionálními tanečnicemi ze skupiny Aiten group.

Akce Předvánoční II, kterou pořádali Jiří Přivřel a Simona Trojáková se svými přáteli pro své přátele se podobně jako v minulém roce 2016 setkala s velikým ohlasem. Do sálu Divadla hudby přišlo asi 150 návštěvníků, čímž byla kapacita sálu nejen naplněna, ale dokonce přeplněna. Vedle Divadla LOPOTA a Tanečního souboru Denc se představili s divadelní inscenací žáci Střední školy DC 90, taneční skupina Aiten Group a se dvěma písněmi vystoupil kytarista a zpěvák Roman Vičík. Všem těmto hostům patří veliký dík, jelikož jejich přispění bylo nehonorováno, s vědomím dobrého počinu. 

Fotoalbum ze zahradní slavnosti 2017 na fb

Fotoalbum z Předvánoční II. na fb

foto

Naši partneři

   


Olomoucký kraj
 
STATUTÁRNÍ MĚSTO OLOMOUC
 
http://www.vdv.cz/admin/ww_files/File/Logo%20VDV%20(5cm).jpg  

 

Konto pomoci

Číslo účtu: 35-1804177359/0800

Česká Spořitelna

Navštivte nás na facebooku

Staňte se našimi fanoušky
a podpořte nás, děkujeme.

Kontaktní informace

DC 90 o.s.
(Dětské centrum 1990)
Nedbalova 36
779 00 Olomouc - Topolany

tel.: 585 411 104

Všechna práva vyhrazena 2011 (c) dc90.cz | design a kód makromedia.cz

Orange webdesign Dobříš